خدمات و محصولات
  Filters
  تنظیمات
  جستجو

  آیا برای نصب تابلو هنری خود و اینکه آن را کجا باید نصب کنید سردرگم هستید؟

  آیا برای نصب تابلو هنری خود و اینکه آن را کجا باید نصب کنید سردرگم هستید؟

   

  دکوراسیون منزل و محل قرارگیری وسایل در یک خانه بسیار اهمیت دارد چرا که وقتی تمامی وسایل به درستی در جای مناسب خود قرار گیرند، فضای کلی منزل شما را زیبا و جذاب تر نشان خواهد داد و بعد از چیدمان مبلمان مهمترین چیزی که فضای شما را خاص تر می کند، نصب تابلو های هنری است که قرار دادن تابلو های هنری در جای مناسب نه تنها خانه شما را زیباتر می سازد بلکه چیدمان مبلمان شما را هم منظم تر نشان می دهد و در اصل چیدمان مبلمان و قراردادن وسایل تزییناتی و نصب تابلو های هنری کاملا به هم مرتبط هستند.
  نکته دیگری که شما باید در نصب تابلوهای هنری خود رعایت کنید، محتوای اثر هنری و ترکیب بندی رنگی آن است که آیا با وسایل منزل شما هماهنگی دارد یا خیر؟ البته یکی دیگر از موارد بسیار مهم انتخاب تابلو، سایز تابلو می باشد که با توجه به اندازه فضای مورد نظر و دیواری که قرار است تابلو روی آن نصب شود و حتی تعداد مبلمان موجود در فضا و اندازه مبلمان متغیر می باشد.
  به طور کلی نصب آثار هنری باید به گونه ای باشد که چشم انسان آن را به راحتی ببیند، یعنی هم راستا با چشم انسان باشد و با توجه به متفاوت بودن قد افراد بهتر است این اندازه هماهنگ با افرادی با قد متوسط باشد.

  به طور کلی شما برای نصب تابلو های هنری خود بهتر است از اصول زیر پیروی کنید:

   

  1) حتما از سبک خانه خود آشنایی پیدا کنید چراکه تابلوهای هنری، خود دارای سبک های متفاوتی هستند و اینکه شما تابلویی را انتخاب کنید که مختص سبک منزل شما باشد بسیار اهمیت دارد.

  2) سعی کنید دیوار هایی را برای نصب تابلو انتخاب کنید که در لحظه ورود به منزل و یا فضای نشیمن و پذیرایی در دید اولیه باشد. با نصب تابلو در محلی که چشم شما متمرکز روی آن می شود ، زیبایی منزل شما را دو چندان می کند.

   

  3) یکی از مهمترین موارد در نصب تابلو این نکته است که تناسب میان اثر و اندازه دیوار به خوبی رعایت شود. شما برای اینکه فضای خود را با نصب تابلو دلنشین تر کنید، حتما باید به اندازه تابلو و دیوار خود توجه کنید. البته که تناسب میان اثر و اندازه مبلمان هم باید مورد توجه قرار گیرد. در ادامه بیشتر راجع به چگونگی محاسبه اندازه تابلو بر روی دیوار صحبت خواهیم کرد.

   

  4) رنگ بندی تابلو و موضوع تابلو هم بخش مهمی است که در این مورد باید حتما با مبلمان شما و رنگ وسایل استفاده شده در فضا هماهنگی داشته باشند.

   

  5) نکته ای که باید بسیار به آن توجه شود نورپردازی مناسب برای تابلو های هنری شماست، چراکه با یک نورپردازی صحیح می توان زیبایی اثر هنری را دوچندان کرد.

    

  6) تعداد تابلو ها و نحوه چیدمان تابلوها بنا به سلیقه افراد می تواند متفاوت باشد. تابلوها می توانند به صورت منظم چیده شوند و یا به هیچ عنوان از قاعده ای تبعیت نکنند و کاملا نامتقارن چیده شوند. همچنین می توانند به صورت عمودی و یا افقی چیده شوند. تمامی این موارد بسته به فضای مورد نظر شما می توانند متفاوت باشد.

   

  تولید محتوا
  ندا رنجبر
  مدیر تولید محتوای اکسیلوژی

  انصراف از نظر
  دسته ها
  آرشیو بلاگ