خدمات و محصولات
  Filters
  تنظیمات
  جستجو

  اصول و قواعد انتخاب تابلو و سایز بندی آن

  اصول و قواعد انتخاب تابلو و سایز بندی آن

  انتخاب تابلو و نصب آن در کجا و به چه ابعاد و اندازه ای خود موضوعی است که باید برای آن وقت گذاشت، چراکه نصب هر تابلویی با هر موضوعی و در هر جایی نمی تواند فضای شما را زیباتر نشان دهد. سایز دیوار شما و ابعاد و اندازه تابلو و تعداد تابلو های شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. احتمالا برای شما این حالت پیش آمده که در مکانی قرار بگیرید که حس بسیار خوبی نسبت به آن فضا داشته باشید و یا آن فضا دارای لوازم خاص و گران قیمت نباشد اما بسیار زیباست، چون شخصی که این فضا را طراحی کرده، نسبت به تمام جزییات حساس بوده و هر چیزی را با اصول و قواعد خاص خودش اجرا کرده است. ما در ادامه اصول و قواعد تناسب تابلو با دیوار را برای شما توضیح خواهیم داد.

   سایزهای مختلف تابلو

  وقتی که برای خرید تابلو مورد نظر خود به فروشگاهی مراجعه می کنید، متوجه می شوید که این تابلو دارای سایز بندی متفاوتی است و شما این امکان را دارید که تابلو مورد نظر خود را با سایز دلخواهتان سفارش دهید. اما شما تا به حال به این مسئله فکر نکرده بودید که در فضای مورد نظر، چه سایزی و چه تعدادی تابلو باید نصب شود. مطمئنا شما بین سایزبندی های مختلف سردرگم خواهید شد اما این مسئله سخت نیست چرا که ما به شما خواهیم گفت چه ابعاد و اندازه ای را باید برای فضای خود خریداری کنید.

  اگر از اصول و قواعد چیدمان تابلو اطلاعاتی ندارید لطفا قبل از خواندن ادامه مطلب از روشها و انواع چیدمان تابلو اطلاعاتی بدست آورید برای خواندن مطلب اصول و قواعد چیدمان تابلو روی آن کلیک کنید.
  از آنجایی که معمولا دیواری برای نصب تابلو در نظر گرفته می شود که مبلمان و یا میز و یا وسیله دیگری آنجا قرار دارد و ما نیاز به تابلویی داریم که هم آن فضا را زیباتر کند و هم تناسب بین تابلو و دیوار و مبلمان رعایت شود. اهمیتی ندارد که شما از یک تابلو استفاده کنید و یا از چندین تابلوی کوچکتر، بلکه در اینجا زیبایی تمام شده کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

   

  تابلو هایی با سایز خیلی کوچک

  تابلو های خیلی کوچک اغلب با سایز 25*40 سانتی متر می باشند که تقریبا معادل یک کاغذ A4 است و یا به صورت تقریبی هم سایز با صفحه مانیتور شما. اگر چه این سایز تابلو به تنهایی می تواند در جایی نصب شود اما به دلیل سایز بسیار کوچک آن، اغلب به صورت گروهی نصب می شود.

   

  تابلوهایی با سایز کوچک

  سایز تابلوهای کوچک غالبا بین 60*45 سانتی متر است و یا به عبارتی سایزی معادل با سایز مایکروفر شما است. این سایزبندی تابلو نیز معمولا به صورت گروهی نصب می شود، اما در فضایی که در نظر گرفته اید باید با تعداد کمتری نسبت به گروه تابلو های سایز کوچک نصب شود.

   

  تابلوهای با سایز متوسط

  تابلو های سایز متوسط شامل تابلوهای هنری با سایز 60*90 سانتی متر می باشد و یا اندازه ای معادل 25*32 اینچ. بر اساس فضایی که قرار است تابلو در آنجا نصب شود این سایز تابلو می تواند به تنهایی نصب و مورد استفاده قرار گیرد

   

  تابلوهایی با سایز بزرگ

  سایزهای بزرگ تابلو یعنی تابلوهایی که حدودا دارای سایز 100*100 سانتی متر می باشند که یک دیوار می تواند با نصب یک تابلو با این ابعاد و اندازه کامل شود. پس این سایز بندی تابلو نیز به تنهایی باید نصب شود.

   

  تابلوهای سایز بسیار بزرگ

  بزرگتر از 100 سانتی متر مخصوص تابلوهایی با ابعاد بسیار بزرگ می باشد. این سایز تابلو حتما باید به تنهایی در یک دیوار بزرگ و خالی از هر چیز دیگری نصب شود و حتی پیشنهاد ما به شما این است که این سایز تابلو را در جایی نصب کنید که هیچ چیز دیگری در اطراف آن و یا زیر آن، مبل و یا چیز دیگری نباشد. این تابلو برای اینکه به خوبی هر چه تمام تر بدرخشد نیازمند فضایی انفرادی و ویژه است.

  مکان قرار گیری تابلو

  قرارگیری تابلو در بالای مبلمان

  بسته به اینکه اندازه مبلمان شما چقدر است، سایز تابلو شما نیز متفاوت است. به دلیل سایزهای متفاوت مبلمان در تنوع های 3 نفره، 2 نفره و 1 نفره بودن آنها یک قانون کلی باید در نظر گرفت و این قانون این است که شما هرگز نباید فضایی بیشتر از دو/سوم طول مبلمان خود را برای نصب تابلو در نظر بگیرید. برای اینکه بهتر مطلب را برایتان بگوییم یک مثال ساده میزنیم. اگر طول مبلمان شما 2 متر(200 سانتی متر) باشد، اندازه تابلویی که در بالای آن می خواهیم نصب کنیم می بایست حداکثر 130 سانتی متر باشد. در مطالب بعدی با نحوه ی محاسبه عرض تابلو هم می پردازیم.
  اکنون که شما این فضا را مشخص کرده اید بسته به سلیقه خود می توانید در این فضا از تابلوهایی با سایز کوچک و یا فقط از یک تابلو بزرگ و یا حتی ترکیب تابلو ها با سایز بندی متفاوت استفاده کنید.
  برای ذکر آخرین نکته باید گفت، تابلوها را در فاصله ای بین 15 تا 30 سانتی متر از مبلمان و یا میز خود نصب کنید و اگر شما می خواهید تابلو خود را در جایی نصب کنید که قرار نیست هیچ مبلمان و یا میزی در پایین آن قرار گیرد، بهتر است از زمین با فاصله 150 سانتی متری نصب کنید. همچنین اگر بر روی دیوار خود تمایل به نصب چندین تابلو با سایز بندی های متفاوت هستید باید فاصله ای بین تابلو ها چه به صورت عمودی و چه به صورت افقی بین 5 تا 10 سانتی متر باشد.

  قرارگیری تابلو در بالای شومینه

  وقتی که شما می خواهید تابلویی را بالای شومینه خود خریداری کنید می توانید از روش محاسبات مبلمان استفاده کنید، یعنی تابلو و یا تابلوهایی را در این قسمت قرار دهید که بیشتر از 2/3 از طول شومینه را پر نکند و یا راه مناسب تری نیز وجود دارد که به دلیل تک بودن شومینه که احتمالا در فضای خاصی نیز قرار دارد، سایز تابلوی خود را دقیقا به اندازه سایز شومینه در نظر بگیرید. این کار باعث می شود تابلو شما خاص تر دیده شود.

  تولید محتوا
  ندا رنجبر
  مدیر تولید محتوای اکسیلوژی

   

   

   

  انصراف از نظر
  دسته ها
  آرشیو بلاگ