خدمات و محصولات
  Filters
  تنظیمات
  جستجو

  با ایده های خلاقانه طراحی دیوار نفس تازه ای به منزل خود ببخشید

  با ایده های خلاقانه طراحی دیوار نفس تازه ای به منزل خود ببخشید

  آیا در جستجوی راهی برای جان بخشیدن دوباره به منزل خود هستید؟
  ایده های خلاقانه نصب تابلو یکی از گام های بسیار مهم در تغییر دکوراسیون منزل شماست. وقتی صحبت از دکوراسیون و یا تغییر دکوراسیون داخلی می شود اغلب به سراغ تغییراتی در مبلمان، فرش و اکسسوری می روند، در حالی که گاهی می توان تنها با قراردادن یک اثر هنری خاص و یا نصب یک اثر هنری در جای خاص، تغییرات چشمگیری ایجاد کرد. به هنگام ورود در هر مکانی، اولین چیزی که توجه انسان را به خود جلب می کند، دیوارها است چرا که یک مساحت بزرگی را به خود اختصاص داده است و همتراز چشم انسان است از این جهت طراحی یک دیوار و یا انتخاب یک تابلو هنری مناسب بر روی دیوار می تواند گزینه مناسبی برای تغییر حال و هوای منزل شما باشد.

  دیواری را برای نصب تابلو انتخاب کنید که نسبتا در معرض دید و یکی از دیوارهای اصلی منزل باشد و سعی کنید دیواری را انتخاب کنید که صاف و یکدست باشد، یعنی از انتخاب دیواری که دو تکه و یا شکستگی زیادی دارد خودداری کنید چرا که یک اثر هنری به دنبال فضایی بزرگ، صاف و یکدست می گردد تا تمام زیبایی خود را به تصویر بکشد.

  نصب یک تابلو بزرگ در وسط یک دیوار با نصب چندین تابلو در سایزهای مختلف بر روی دیوار چندان تفاوتی ندارند هر دو می تواند به یک اندازه دیوار منزل شما را خاص کند و زیبایی منزل شما را دو چندان کند اما به شرط اینکه انتخابی آگاهانه در خصوص به نصب تابلو و انتخاب سایز و طرح و نقش و رنگ تابلو ها داشته باشید. در ادامه ما شما را با تمامی این موارد آشنا می کنیم.
  اکنون شما را با ایده های دیوار هنری برای هر فضایی آشنا خواهیم کرد.

   

  نمایشگاهی از تابلو هنری

  نمونه های مختلفی از چیدمان تابلو وجود دارد تا فضای شما را به کلی دگرگون کند. برای آشنایی با چیدمان های متفاوت تابلو به مطلب مورد نظر رجوع کنید.
  تعداد زیادی از تابلوهای انتخابی شما می توانند بدون قاب و یا با قاب مناسب بر روی یک دیوار مشخص از منزل شما در کناریکدیگر قرار گیرند.

     

  تابلوهای سه بعدی

  وجود تابلوهای سه بعدی در فضا می تواند به بزرگتر و یا کوچکتر شدن فضا کمک کند. انتخاب تابلوهای سه بعدی کاملا سلیقه ای است. به دلیل اینکه در زمانهای متفاوت، افراد، تابلو های تک بهدی را بر روی دیوارها دیده اند، اکنون با تابلوهای سه بعدی کمتر ارتباط برقرار می کنند. اما با انتخاب درست و به جا، یک تابلو سه بعدی میتواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی منزل شما داشته باشد. با استفاده از یک تابلو سه یعدی شما بعد و فاصله و حس و حال آن تابلو را وارد فضای خود خواهید کرد. پس در انتخاب یک تابلو سه بعدی تردید نداشته باشید.

   

  برجسته کردن دیوار هنری

  یک دید و منظره خیره کننده احتیاج به یک طراحی جذاب و منحصر به فرد دارد. شاید استفاده از تابلوهایی با طرح های برجسته و یا برجسته کردن قسمتی از دیوار، ایده جالبی برای خاص تر کردن مهم ترین بخش منزل شما باشد.
   مهمان شما با ورود به منزل شما و با دید اولیه مهم ترین بخش خانه که همان دیوار بزرگ و در معرض دید است، به دنبال طراحی خاصی می گردد تا زمانی کوتاه را صرف خیره شدن به آن قسمت کند و اگر شما با یک طرح زیبا این فضا را در منزل خود ایجاد کنید، مهمانان شما توجه ویژه تری را به این دیوار خاص اختصاص خواهند داد.

   

  استیکرهای دیواری

  یکی دیگر از مواردی که در طراحی داخلی زیاد مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از استیکرهای دیواری با طرح ها و رنگ های متفاوت است. استیکر می تولند در هر سایز و رنگی که شما بخواهید در یک دیوار نصب شود. وجود استیکر در منزل شما، فضا را دلنشین تر میکند. امروزه استیکرهای بسیار متنوعی در زمینه دکوراسیون منزل وجود دارد. هر فضایی در منزل استیکر مخصوص به خودش را دارد که شما می توانید تا هزینه ای بسیار کم و بدون رنگ کردن مجدد دیوار منزل خود روح تازه ای را به فضای خود ببخشید.

   

  نورپردازی دیوار هنری

  سعی کنید دیواری را برای نصب تابلو هنری خود انتخاب کنید که از نور کافی برخوردار باشد و بهتر است بگوییم جایی تابلو خود را نصب کنید که با استفاده از نور مصنوعی آن فضا را نمایان تر می کند. چشمان ما اغلب به دنبال نور هدایت می شوند و اگر شما یک تابلو هنری ویژه را با استفاده از نور مصنوعی به نمایش بگذارید چشمان افراد آن تابلو را خیلی خاص تر می بینند. در تمامی نمایشگاهها آثار هنری طراحی دیوار ها به صورتی انجام می شود که کل دیوار کمی تاریک تر است و فضای اثر هنری تنها با نور کمی بر روی تابلو روشن تر نشان داده می شود که در این صورت تمامی حواس بازدید کننده معطوف به سمت اثر هنری می شود و اگر بخواهیم کمی دقیق تر بیان کنیم در وهله ی اول، افراد جذب نور می شوند و سپس چشم آنها تابلو و یا اثر هنری را می بیند.

   

  رنگ و نقاشی دیوار هنری

  ایجاد یک طرح زیبا به صورت هنر دست یک هنرمند بر روی دیوار منزل شما بسیار ارزنده است. شما مس توانید یک طرح خاص را با سایز بزرگ روی دیوار نقاشی کنید که این ایده با چیدمان ساده مبلمان که دارای رنگ ساده و بی نقش و نگار است می تواند بسیار خیره کننده باشد. ایده دیگر اینکه شما می توانید با تنها رنگ کردن یک دیوار منزل خود که در معرض دید اولیه است و البته رنگی به غیر از سفید، خاص بودن آن دیوار را به خوبی نشان دهید. اگر شما به دنبال چنین ایده ای هستید در کنار رنگ کردن یک دیوار، قرار دادن چندین تابلو کوچک در سایز های متفاوت بر روی دیوار رنگ شده را به شما پیشنهاد می کنی.

   

  استفاده از کاغذ دیواری

  یکی دیگر از ایده هایی که می توان در طراحی دیوار منزل خود استفاده کنید، استفاده از کاغذ دیواری است. به دلیل تنوع بسیار بالا در رنگ و شکل کاغذ دیواری، حتما در خرید کاغذ دیواری خود نهایت دقت را به خرج دهید که با مبلمان و فضای شما هم خوانی داشته باشد.

  شما برای تغییر دکوراسیون منزل خود تنها با روش های خلاقانه طراحی دیوار می توانید به هدف خود برسید که با توجه به موارد ذکر شده در بالا و با تکیه بر سلیقه افراد ساکن در منزل، بهترین گزینه را انتخاب و اجرا کنید. از اقدام به هیچ کاری نترسید و تنها با تکیه بر نکته های گفته شده و توانایی های خود، محیط اطرافتان را زیباتر کنید.

   

  تولید محتوا
  ندا رنجبر
  مدیر تولید محتوای اکسیلوژی

   

   

   

   

  انصراف از نظر
  دسته ها
  آرشیو بلاگ