خدمات و محصولات
  Filters
  تنظیمات
  جستجو

  قانون بی نظمی در نصب تابلو

  قانون بی نظمی در نصب تابلو

  آیا پیروی از قاعده و قانون را دوست ندارید، پس از قاعده بی نظمی برای نصب تابلو خودتان پیروی کنید.

  دکوراسیون داخلی هر فضایی احتیاج به اطلاعاتی دارد که شما را بهتر راهنمایی می کند تا با قوانین مربوط به آن فضا بتوانید به خواسته های خود برسید. در انتخاب طرح و سایز تابلو هم یک سری قاعده و قانون هایی وجود دارد که شما را در انتخاب بهترین طرح و مناسب ترین سایز برای فضای خود راهنمایی می کند که قبلا در مورد قوانین سایزبندی تابلو و ارقام محاسباتی نصب تابلو صحبت کرده ایم. اغلب طراحان، با این قوانین کار طراحی خود را پیش می برند اما گاها اشخاصی وجود دارند که همیشه و یا در هر فضایی خیلی پیرو قواعد و اصول نیستند و ترجیحا از قانون بی نظمی پیروی می کنند و شاید حتی در این زمینه سبکی خاص را برای خود به وجود آورند که شما با دیدن طرحی خاص به یاد یکی از طراحان بیفتید. به درستی که گاهی در بعضی از مکان ها بهتر است از قانون بی نظمی برای نصب تابلو استفاده کرد چرا که فضای خاص تری را با این شیوه خلق خواهیم کرد. در ادامه شما را با چندین نمونه از قوانین بی نظمی در نصب تابلو آشنا خواهیم کرد.

  استفاده از قاب های رنگی:

  اغلب تابلوها را با قاب سفید و یا مشکی دیده ایم اما گاها خلاف چیزی که همیشه استفاده می کرده ایم می تواند ایده ای جذاب و دوست داشتنی باشد. یکی از قوانین بی نظمی در نصب تابلو استفاده از قاب های رنگی به جای سفید و سیاه است این قاب های رنگی می تواند روح تازه ای به فضای شما ببخشد و دیواری متفاوت تر نسبت به دیگران داشته باشید.

  خارج از اعداد و ارقام نصب کنید:

  یکی دیگر از قوانین بی نظمی در نصب تابلو اهمیت ندادن به اعداد و ارقام محاسباتی نصب تابلو است. بدون در نظر گرفتن فاصله های گفته شده نسبت به طول و عرض دیوار و فواصل محاسباتی از زمین و سقف، تابلو خود را نصب کنید. معمولا وقتی که برای نصب تابلو خود نسبت به اعداد و ارقام بی تفاوت هستید تابلویی با سایز بزرگ را انتخاب خواهید کرد چرا که با در نظر نگرفتن اصول محاسباتی نصب تابلو، شما باید با مورد دیگری این خلاء را پر کنید در نتیجه سایز بزرگ تابلو می تواند توجه خیره کننده ای را به بیننده هدیه کند که دیگر متوجه خارج عرف بودن ابعاد و اندازه تابلو با دیوار نشود.

  تکیه دادن به جای آویختن:

  معمولا تابلوهای هنری را روی دیوار نصب می کنیم و مهمان ما این گونه عادت کرده است که تابلوها و یا قاب های عکس را به دیوار نصب شده ببیند. اما هنگامی که می خواهید خارج از عرف کار کنید می توانید تابلوهای هنری خود را فقط به روی یک طبقه و یا زمین قرار دهید.

  انتخاب دو دیوارعمود بر هم:

  شما می توانید برای نصب تابلوهای خود دو دیوار عمود بر هم را انتخاب کنید. شما در این حالت حتما باید از تعداد زیادی از تابلوها با سایز های متفاوت و طرح های متفاوتی استفاده نمایید. اگر برای انتخاب طرح دیوار خود به دنبال استفاده از این روش هستید به طور یقین شما در قسمتی از منزل خود یک نمایشگاه تابلو کوچک خواهید داشت که مهمانان شما چند دقیقه ای را در این گالری نقاشی سپری خواهند کرد.

  نقطه مقابل چیدمان حصار شده:

  ما در چیدمان حصار شده حتما یک شکل خاص را در نظر می گرفتیم و تمامی تابلوهای خود را در این حصار قرار می دادیم که در نهایت اگر به دور تابلوهای خود یک خط ایجاد می کردید یک شکل واحد را می دیدیم اما در اینجا کاملا مخالف این قانون عمل خواهیم کرد و شما در این روش اصلا به دنبال یک شکل واحد نیستید و تابلوهای خود را کاملا بی نظم نصب خواهید کرد.

  قانون شماره 6 مختص اتاق کودکان می باشد:

  همیشه در نصب تابلو به شما پیشنهاد می دادیم که تابلو خود را در نقطه دید افراد نصب کنید و به دلیل اینکه افراد مختلف دارای ارتفاع قدی مختلفی هستند ما یک عدد واحد همان 160 را در نظر می گرفتیم اما این عدد واحد را برای اتاق کودک خود در نظر نگیرید و تابلوهای اتاق کودکان را در نقطه دید خودشان نصب کنید.

  خط برش مورب در تابلو:

  اغلب تابلوهای چند تکه ای دارای خط برش صاف عمودی و یا افقی هستند. برای داشتن تابلویی خاص در یک فضای منحصر به فرد می توانید خظ برش تابلوی خود را به صورت مورب بزنید.

  فقط رنگ های سیاه و سفید:

  استفاده از تابوهایی با قاب های سفید و با طرح های سیاه سفید و یا قاب های سیاه با طرح های سیاه سفید زیبایی خیره کننده ای را به فضای شما می بخشد.

   

   

  انصراف از نظر
  دسته ها
  آرشیو بلاگ