خدمات و محصولات
  Filters
  تنظیمات
  جستجو

  قوانین اعداد و ارقام محاسباتی در نصب تابلو

  قوانین اعداد و ارقام محاسباتی در نصب تابلو

  وقتی که شما برای خرید تابلو هنری خود به یک فروشگاه مراجعه می کنید با دو مسئله روبرو خواهید شد.اول اینکه چه طرحی را باید انتخاب کنید و دوم اینکه چه سایزی را باید خریداری کنید.

  در مورد طرح تابلو هنری شما باید این نکته را ذکر کنیم که این مسئله تا حدودی سلیقه ای است و شما نسبت به رنگ بندی وسایل منزل خود و بنا به سلیقه ی خودتان می توانید طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید اما در مورد سایز تابلو هنری شما هرگز نمی توان سلیقه ای برخورد کرد چون انتخاب سایز مناسب برای منزل شما کاری دقیق واحتیاج به دانستن یک سری مقررات دارد که با رعایت نکات زیر شما می توانید بهترین انتخاب در سایز تابلو مورد نظر خود داشته باشید.

  محاسبه اندازه تابلو نسبت به دیوار

  در مرحله نخست حتما طول و عرض دیواری که می خواهید تابلو روی آن نصب شود را اندازه گیری کنید. اگر شما مایل به نصب تابلوی خود روی دیواری هستید که با مبلمان، میز و یا تخت خواب پر شده باشد حتما این مسئله را در نظر قرار دهید که در اندازه گیری اولیه فضای خالی دیوار را محاسبه کنید یعنی دقیقا از لبه ی قرار گیری مبلمان با دیوار تا سقف که قرار است تابلو نصب شود را اندازه گیری کنید.

   در مرحله ی بعدی با محاسبه ی دقیق سایز دیوار خود این نکته را مد نظر داشته باشید که شما فقظ مجاز به استفاده از دو سوم فضای مورد نظر و یا کمتر هستید. به هیچ وجه بیشتر از دو سوم از فضای خالی خود را برای نصب تابلو در نظر نگیرید. برای مثال اگر فضای خالی دیوار شما عرض 2 متر را دارد شما ملزم به استفاده از 1.30 متر از عرض دیوار هستید. شما از این عدد فراتر نباید بروید اما می توانید کمتر از این مقدار را مورد استفاده قرار دهید.

  برای محاسبه ی فضای مورد نیاز برای نصب تابلو خود از دو روش می توانید استفاده کنید.شما یا باید از قانون بالا یعنی محاسبه دو سوم فضای خود پیروی کنید و یا در صورتی که می خواهید فضای کم تری را بر روی دیوار خود برای تابلو در نظر بگیرید، کل عرض دیواری که اندازه گرفته اید را تقسیم به هشت کنید و سپس شما فقط مجاز به استفاده از سه قسمت از این هشت قسمت برای نصب تابلو هستید. به طور مثال اگر دیوار شما 2 متر باشد با تقسیم این عدد بر 8 عددی برابر با 25 سانتی متر به دست می آید که با ضرب این عدد، در عدد 3، عدد 75 سانتی متر به دست می آید که در اینصورت شما مجاز به استفاده 75 سانتی متر از عرض دیوار خود هستید و با رعایت فاصله یک اندازه از سمت چپ و راست دیوار تابلو خود را در جای مناسب قرار دهید.نکته ای که در اینجا باید ذکر کنیم اینکه اگر شما برای نصب تابلو و یا تابلو های مورد نظر خود می خواهید از روش چیدمان حصار شده پیروی کنید باز هم باید رعایت این اعداد و ارقام را در عرض دیوار رعایت کنید به طور مثال اگر برای نصب تابلو به دنبال چیدمان حصار شده ی دایره ای هستید قطر دایره ی شما باید باز هم سه قسمت از هشت قسمت کل دیوار را پر کند .یعنی با فرض قرار دادن اعداد در مثال قبل قطر دایره شما برای فضای نصب تابلو باید 75 سانتی متر باشد.

  محاسبه اندازه تابلو نسبت به مبلمان و سقف

  برای نصب تابلو خود فاصله ای برابر با 15 تا 30 سانتی متر از مبلمان جای خالی بگذارید و درست در همان نقطه خط نصب تابلو را ترسیم کنید. با رعایت این فاصله شما هر تابلویی را می توانید به خوبی نمایش دهید و از آنجایی که عرض تابلوها متفاوت هستند، بهتر است فاصله ای را نیز از سقف در نظر بگیرید که این فاصله عددی برابر با 30 سانتی متر می باشد. یعنی فضای بین تابلو با سقف شما باید عددی برابر با 30 سانتی متر باشد. شما این فاصله را کمتر نمی توانید بکنید اما مجاز به بیشتر کردن این فاصله هستید. یعنی ممکن است تابلوی شما دارای عرض کم باشد و شما با رعایت فاصله تابلو با خط مبلمان روی دیوار، می توانید تابلو را نصب کنید و دیگر نگران فاصله تابلو تا سقف نباشید چرا که فاصله ی خالی بین تابلو و سقف قرار است کمتر از 30 سانتی متر نباشد و اگر این عدد بیشتر باشد هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد .

  اگر مایل به نصب تنها یک تابلو در فضای خود هستید که کار شما به اتمام رسیده و به راحتی با اندازه های گفنه شده می توانید تابلو هنری خود را در جای دقیق نصب کنید ولی در صورتیکه می خواهید از تابلو های چند تکه ای و یا چندین تابلو استفاده کنید پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید فاصله بین هر تابلو با دیگری بین 5 تا 12 سانتی متر باشد و یا محاسبه ای دقیق تر انجام دهید عرض مورد نظر برای نصب تابلو بر روی دیوار را تقسیم بر تعداد تابلوها کنید. از عدد به وجود آمده اندازه های بین 5 تا 12 سانتی متر را به دلخواه کم کنید و یک عدد به دست می آید که این عدد عرض مناسب برای هر یک از تابلو های چند تکه ای شماست. به طور مثال فضای 120 سانتی متری قرار است 3 تابلو در آن نصب شود با تقسیم 120 بر 3 عددی برابر با 40  به دست می آید که 5 را از 40 کم می کنیم عددی برابر با 35 به دست می آِید که سایز تابلوی ما باید 35 سانتی متر باشد تا فاصله ی 5 سانتی متری بین تابلوها را به ما بدهد. 

  اگر نصب تابلو قرار است در جایی باشد که هیچ وسیله ای قرار نیست در زیر تابلو قرار گیرد فاصله ای برابر با 150سانتی متر از زمین را رعایت کنید و در آن فاصله تابلوی خود را نصب کنید.  

  محاسبه اندازه تابلو در بالای شومینه و یا میز کنسول

  برای نصب تابلو در بالای شومینه و یا میز کنسول شما باید از دو سوم فضای اشغال شده استفاده کنید و یا می توانید تابلویی هم عرض با عرض شومینه و یا میز خریداری کنید چرا که به دلیل منحصر به فرد بودن شومینه و کنسول شما می توانید تمام عرض شومینه را با تابلو پر کنید که در این حالت زیبایی بیشتری به فضای خود خواهید بخشید. 

  با توجه به نکات محاسباتی نصب تابلو و چیدمان متفاوت تابلو شما به راحتی می توانید تابلو مورد نظر خود را در جای دقیق خود نصب کنید. البته باید این نکته را مدنظر قرار دهیم که در دکوراسیون داخلی گاها طراحان از هیچ قانون و روند خاصی پیروی نمی کنند بلکه قانون بی نظمی را ترجیح می دهند . شما نیز بنا به سلیقه ی خود می توانید دنباله رو هر کدام از طراحان باشید و طراحی منزل خود را به دست سلیقه ی طراح مورد نظر خود بسپارید.

   

  تولید محتوا
  ندا رنجبر
  مدیر تولید محتوای فروشگاه اینترنتی اکسیلوژی

  انصراف از نظر
  دسته ها
  آرشیو بلاگ